قوانین طلاق در کشور اتریش
نوشته شده توسط : بهزاد زینالی

علاوه بر آن چنانچه یکی از زوجین دارای سوء رفتار باشد و مرتکب خشونت فیزیکی علیه هسر گردد و یا ناسازگاری کند همسر دیگر می تواند به این علت که وی دارای اختلال روانی است، برای طلاق اقدام نماید.
و یا اینکه یکی از زوجین دچار یک بیماری مسری یا عفونی باشد در این صورت نیز می تواند اقدام به طلاق نماید. در همه این موارد، هرکدام از زوج یا زوجین که درخواست طلاق خود را می نمایند میبایست، دلایل آن را نیز نزد دادگاه، مطرح و اثبات نمایند. با این وجود، چنانچه همسران به مدت سه سال از هم جدا باشند، نیازی به ادعا و تشخیص رابطه ی زناشویی نیست.

طلاق در کشور اتریش

آثار قانونی طلاق در اتریش

هنگامی که رابطه زوجیت بین زن و شوهر در اتریش خاتمه می یابد مانند همه کشور ها آثاری بر جای می گذارد. که مطابق قانون اتریش، این آثار به قرار زیر می باشند:

  • تغییر در روابط شخصی میان زن و شوهر: پس از وقوع طلاق، کلیه آثاری که پس از ازدواج در روابط شخصی زن و شوهر شکل گرفته است به حالت عادی بر میگردد. یکی از این آثار، بازگشت همسران به نام خانوادگی خودشان. توضیح آنکه در کشورهای اروپایی، پس از ازدواج، اغلب همسران از نام خانوادگی همسرشان استفاده می نمایند. حال چنانچه طلاق رخ دهد آنها می توانند به نام خانوادگی خودشان بازگشت نمایند.
  • تعیین تکلیف در خصوص مسوولیت فرزندان: چنانچه طلاق رخ دهد و همسران نیز دارای فرزند یا فرزندان زیر سن قانونی باشند، میبایست در خصوص مسوولیت آن ها توافق نمایند.
    البته غالبا مسوولیت فرزندان را به طور مشترک بر عهده می گیرند که در هر صورت باید درباره محل اقامت او و سایر مسایل نگهداری او توافق نمایند. همچنین می توانند وظایف نگهداری را میان خود تقسیم نمایند به این نحو که برخی وظایف را یکی از والدین و بقیه را دیگری انجام دهد.
  •  تقسیم مالکیت بین زن و شوهر:در این زمینه نیز قانون اتریش دست همسران را باز گذاشته است تا با توافق یکدیگر، اموال مشترکی را که پس از ازدواج تحصیل نموده اند بین خود تقسیم نمایند.تفکیک اموال می تواند به موجب قراردادی انجام شود که در طول زندگی مشترک منعقدشده و یا بر اساس توافقی که پس از جدایی ایجاد می شود. اموال مشترک شامل خانه و وسایل زندگی، پس اندارز هایی که پس از ازدواج ایجاد کرده اند و … به استثنای چیزهایی که همسران به ارث برده اند یا توسط شخص ثالث به آن ها واچدار شده است مانند هدایا و..دادگاه موظف است دارایی های مشترک را به طور عادلانه با توجه به تمام شرایط مربوطه توزیع نماید.:: بازدید از این مطلب : 2
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 3 خرداد 1399 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: